Blog geri dön

Uyluk germe

Uyluk germe ameliyatı fazla deriyi ve hatta bazı durumlarda yağı azaltarak uylukların yeniden şekillendirildiği, daha düzgün ve pürüzsüz ve daha orantılı uyluk ve alt vücut konturu sağlayan bir cerrahi müdahaledir.

Eğer spor ve kilo verme çabalarınız sizi daha sıkı, daha genç görünümlü ve daha orantılı bir vücuda kavuşma hedefine kavuşturmadıysa cerrahi müdahale ile uyluk germe sizin için uygun bir seçenek olabilir.

Uyluk germe ameliyatları kesinlikle yağ fazlalıklarının alınması amacı ile yapılmazlar. Tek başına Liposuction cildin elastikiyetinin iyi olduğu ve doğal yollar ile yeni vücut konturunu kendi başına oluşturabileceği durumlarda yağ fazlalıklarını almak için yeterlidir. Ancak cilt elastikiyetinin zayıf olduğu durumlarda uyluk germe ve liposuction tekniklerinin bir kombinasyonu önerilebilir.

Cerrahi müdahale genel anestezi, spinal anestezi veya epidural anestezi ile yapılabilmektedir.  Doktorunuz sizin için en uygun seçeneği size önerecektir.

Ameliyat kesiğinin uzunluğu ve şekli düzeltilecek alana, sizin kişisel tercihlerinize ve doktorunuzun cerrahi kararına bağlıdır.

Uylukların yeniden şekillendirilmesi kasık bölgesinden açılarak diz hizasına uyluğun içi kısmından aşağıya kadar inecek ameliyat kesileri ile yapılır.

Uyluğun dış bölgesinin konturlarının düzeltilmesi kasıktan kalça ardına kadar uzanan bir kesi oluşturulmasını gerektirebilir. Bu kesiler yardımı ile estetik cerrahınız dokuları sıkılaştırıp daha düzgün ve pürüzsüz bir uyluk oluşturacaktır. Size yalnızca minimal bir uyluk germe müdahalesi yeterli gelebilir ve bu durumda da yalnızca kasık bölgesinden açılacak bir kesi yeterli olacaktır. Estetik cerrahınız sizin için hangisinin uygun olduğuna karar verecektir.

Alttaki dokulardan atılan derin destekleyici dikişler yeniden biçimlendirilen kontürlerin oluşmasına yardımcı olur. Dikişler ameliyat kesilerini de kapatır.

Uyluk germe ameliyatından sonra oluşan daha düzgün ve sıkı konturların sonuçları, şişlikler ve bereler ilk başta bir miktar egemen olsa da, gözle neredeyse hemen görülebilir.

Ameliyat sonrası oluşabilecek şişlikleri en aza indirmek ve iyileşmekte olan dokuları desteklemek amacı ile birkaç hafta boyunca kompres yapıcı bir özel giysi kullanmanız gerekebilir.

Uyluk germe müdahalesini takiben cilt kalitesi çok büyük oranda hem görünüm hem de dokusu bakımından artacaktır.

Uyluk germe ameliyatının olası riskleri şunları içerebilir:

 • İstenmeyen yara izleri
 • Kanama (hematoma)
 • Enfeksiyon
 • Sıvı toplanması
 • Yaranın yeterince iyileşmemesi
 • Kan pıhtısı
 • Hissizlik ve deri duyusundaki diğer değişiklikler
 • Anestezi kaynaklı riskler
 • Deride renk değişikliği ve / veya şişlik
 • Ağrının devam etmesi
 • Ameliyat izinin çok belirgin ve görünür bir bölgede olması, kabul edilemez görünür deformiteler, dikiş bölgelerinde ya da dikişlerin bittiği noktalarda ciltte öbekleşmeler, dalgalanmalar gibi memnuniyetsizlik verici sonuçlar
 • Tekrarlayan deri gevşemesi
 • Dikişler eş zamanlı olarak cilt yüzeyinde belirebilir, görülür hale gelebilir ya da alınmalarını gerektirebilecek biçimde iritasyona sebep olabilir

Doktorunuzun size verdiği direktifleri uygulamanız ameliyatınızın başarısının anahtarıdır. Ameliyat kesilerinin iyileşme safhasında aşırı zorlamaya, şişmeye, sürtünmeye, aşınmaya ve hareket etmeye maruz kalmaması gereklidir. Doktorunuz kendinize nasıl dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili size gereken direktifleri verecektir.

Uyluk germe ameliyatından sonra oluşan daha düzgün ve sıkı konturların sonuçları, şişlikler ve bereler ilk başta bir miktar egemen olsa da, gözle neredeyse hemen görülebilir.

Ameliyat izleri kalacak ancak toplam sonuçlar kilonuzu sabit tutmanız ve egzersiz de yapmanız koşulu ile uzun ömürlü olacaktır.

Vücudunuz yaşlandıkça bir miktar sıkılığın kaybolması doğaldır. Ancak bu operasyon ile elde ettiğiniz düzelmenin sonuçlarının çoğu nispeten kalıcı olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön