Blog geri dön

Saç Mezoterapisi Saç dökülmelerini önlemek ve kontrol altına almak, saçın kalitesini arttırmak ve yeni saç çıkışını düzenlemek için saçlı deriye uygulanan tedavi şekli saç mezoterapisidir. Özellikle androjenik alopesiler saç mezoterapisiyle tedavi edilebilmekte ve yüz güldürücü, kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

Saç Mezoterapisi saçların ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral(Kalsiyum, İyot, Manganez, Bakır, Çinko, Selenyum, Demir, Potasyum), derinin keratin tabakası ile ilgili ajanlar, saçların uzaması ve gelişmesi için gerekli aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye doğrudan enjekte edilmesidir.

Mezoterapi deneyimli bir uzman tarafından yürütülen bir saç terapisi yöntemidir. Mikro enjeksiyonlar, sağlıklı saç ve saç büyümesi için gerekli olan vitamin ve besinleri içeren özel ilaçların uygulanmasına yardımcı olur. Tıbbi kompozisyon, mevcut soruna bağlı olarak doktor tarafından seçilir.

Mezoterapi ilaç karışımları küçük dozlarda cilt içerisine verilir. Bu yöntemin en etkili özelliği doz karışımlarının küçük olup bölgesel olarak kullanılabilmesidir. Bu karışımlar kişiye özel olarak planlanmalıdır.

Seanslar kişiye göre değişmekle birlikte ilk ay, 3 veya 4 seans; ikinci ay, 15 günde 1 seans; üçüncü ay, 15 günde 1 seans; ayda 1 seans idame tedavisi şeklinde düzenlenmektedir. Saç mezoterapisinde ilk olumlu sonuçların görülmesi için 3 ay geçmesi gerekir. Yan etki riski oldukça az ve ihmal edilebilecek düzeydedir.

saç mezoterapi

Saç Mezoterapisi Endikasyonları:

  • Yoğun saç dökülmesi
  • Kuruluk nedeni ile kafa derisinde meydana gelen sebore
  • Benzer nedenle Kepeklenme
  • Kırılgan saç ve bölünmüş uçlar;
  • Hacim eksikliği

Mezoterapide Kullanılan İlaçlar

Mezoterapide uygulanan karışım klinisyen tarafında her hasta için ayrı olarak hazırlanmaktadır. Kişiden kişiye beklenen etki farklıdır. Uygulamanın yapılma nedenine göre içerik değişmektedir.

Her enjeksiyon birkaç  mineral, vitamin ve diğer yararlı elementler karıştırılarak hazırlanır, bir karışımda 2 ile 6 aktif bileşen bulunabilir.

B grubu vitaminler bu ilaçlar arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Karışımda kullanılabilecek diğer maddeler:

  • Bakır ve çinko – saç yapısının distrofisini (güçsüzlüğünü) önler. Bu bileşenleri içeren müstahzarlar kalıtsal saç dökülmesi için kullanılmalıdır.
  • Hyaluronik asit – ampullerin beslenmesinden sorumludur, saç büyümesini hızlandırır.
  • Amino asitler saçın temelidir, keratin liflerinin oluşumuna katkıda bulunur.
  • Büyüme faktörleri – kafa derisine kan akışını normalleştirir, kökleri daha güçlü hale getirir ve saçları yoğunlaştırır.
  • Koenzim – Saçlarınızı yaşamsal enerji ile doldurur, saçın yapısını iyileştirir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön