Blog geri dön

Vitamin enjeksiyonu ( Mezolift )

Mezolift (Vitamin Enjeksiyonu) nedr? Günümüzde, zamanın ve güneşin cildimizde oluşturduğu izlerden kurtulmak için pek çok gelişmiş teknolojiden faydalanmak mümkün. Ciltteki kırışıklık ve gevşemelerde kullanılan mezolift, bu yöntemlerin en doğal ve pratik olanlarındandır.

Mezolift, kelime olarak “cilt germe” anlamına gelmektedir. Mezolift ile; yaşlanmayı geciktirici (anti-aging) uygulamalar veya kırışıkların dolgu maddeleri ile giderilmesine dayanan uygulamalar yapılmaktadır.

Bu yöntemle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanısıra sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanır. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir.

Ancak ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolift uygulanması cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

Mezolift Nasıl Yapılır

Manuel (el ile) yapılabildiği gibi, hızı dakikada 200 enjeksiyona kadar çıkabilen, derinlik ve basıncı ayarlanabilen tabanca sistemi ile de yapılabilir. Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliğinin ardından, bir krem yardımıyla lokal anestezi sağlanır. Ardından cilde faydalı pek çok vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve Hyalouranik asitten oluşan kokteyl cilde enjekte edilir.

Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ile erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan Mezolift tedavisi değişik protokollerle uygulanabiliyor. Uygulama sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp, sonra ayda 1 olacak şekilde 6 seansa tamamlanabildiği gibi; doğrudan 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir.

İlk beklenen etki “pırıltılı, canlı bir yüz”, ikinci etki “mezo-lifting, yani orta tabaka-kaldırma” etkisi, üçüncü etki ise “kırışıklıkların dolma” etkisidir. Seans sayısı arttıkça dolma etkisi de kalıcı hale gelir.

Seanslardan sonra genellikle 24 saat güneş banyosu yapılmamalı, uygulanan bölgeler birkaç saat süreyle yıkanmamalı ve tahriş riski yüksek her hangi bir krem veya losyonun sürülmemesine dikkat edilmelidir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön