ESTETİK GÖZ KAPAĞI AMELİYATI (BLEFAROPLASTİ)

Blog geri dön

Estetik Göz kapağı operasyonu olarak da bilinen blefaroplasti cerrahi uygulaması, alt ve üst göz kapaklarına genç, iyileşmiş ve göz çevresine de aydınlık bir ifade vermek için uygulanan estetik ameliyatladır. Göz kapaklarında zaman içerisinde genel estetiği bozan ve şişlik olarak gözlemlenen yağlı bir doku oluşabilir. Bu durum çoğu zaman görüş alanını bozduğu gibi, üst göz kapağının gevşeme ve sarkmasını da tetikler.

Ayrıca, alt göz kapağında ise, ince çizgiler belirir ve hatta gözaltı torbalanmalarına sıklıkla rastlanır. Tüm bu olumsuz gelişmeler estetik açısından çoğu insanın sorun yaşamasına sebep olur. İdeal bir görüntüye kavuşmak ve bütün bu olumsuzluklara son vermek için göz kapağı operasyonunu yaptırabilirsiniz.

Göz Kapaklarında Oluşan Değişiklikler

Göz kapaklarında oluşan bu değişiklikler, üst ve alt göz kapaklarında kıvrımlaşma, bollaşma, torbalanma, deri sarkması, alt kapaklarda şişlik (fıtıklaşma), çizgilerde artış, kırışıklıklarda belirginleşme, göz kenarlarının aşağı doğru sarkması, halkalanma, morarmalar şeklinde kendini gösterebilir. Bu değişmeler kişiyi hem olduğundan yaşlı, hem de yorgun ve rahatsız gibi gösterir. Bu şikayetler akşam saatlerinde iyice artar.

Göz Kapağı Ameliyatı ve Anestezi Şekli

goz kapagi estetigi Göz Kapağı Ameliyatı ve Anestezi ŞekliEstetik göz kapağı ameliyatı üst ve alt göz kapağı olarak ikiye ayrılabilir. Üst göz kapakları lokal anestezi altında rahatlıkla yapılabilmektedir ve tercih nedenidir. Alt göz kapakları ise sedasyon anestezisi ya da genel anestezi altında yapılmalıdır. Eğer hem alt hem üst göz kapakları ameliyat edilecekse sedasyon veya uyutularak ameliyat planlanır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Göz kapağı estetiği sonrası göz kapakları pansumanla kapatılmaz. Dolayısıyla hastalar ameliyattan hemen sonra görebilir. Bu ameliyat görmeyle ilgili değil kapaklarla ilgili bir ameliyattır. Göz kapakları çok gevşek bir yapıda oldukları için morarma ve şişme oluşabilir. İlk 24 saat gözler üzerine buz torbası uygulanması şişlik ve morlukların az gelişmesini sağlayacaktır. İlk 48 saat sonunda şişlik maksimuma ulaşacak ve sonrasında da hızlı bir iyileşme dönemine girecektir. İki gün sonra günlük hayatına geri döner. Dikişler 5-7. günde alınır.

Göz kapağı estetiği sonrasında göz kapaklarında iz kalmaz. Çünkü bu bölge çok gevşek, kendinden kıvrımları olan, yara iyileşmesinin vücutta en iyi olduğu yerlerdendir. 1 ay sonra ameliyat geçirdiğinizi siz dahi anlayamayabilirsiniz.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Neye Göre Değişir?

Göz kapağı estetiği ameliyatı fiyatları, alt ya da üst göz kapağı ameliyatı olup olmamasına, lokal ya da sedasyon anestezi çeşidine, beraberinde ek problem ve prosedürler yapılıp yapılmayacağına göre değişmektedir. En doğru fiyat bilgisi ise sizin muayeneniz sonucunda ortaya çıkacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön