Çene ve Elmacık Kemiği

Blog geri dön

Çene ve Elmacık Kemiği Şekillendirme son yıllarda popüler kültürün bir parçası olan özçekimler insanların görünüş algısında değişme ile birlikte sık talep edilen bir işlem olmaya başlamıştır. Kişiler bu sayede yüz hatlarını daha ayrıntılı inceleme imkanı bulmuştur. Çene, yüz, elmacık kemikleri ile ilgili hatlarda mevcut olan olumsuz durumların daha rahat tespit edilmesi bu konuda yardım talebini ciddi şekilde artırmıştır. Bu süreçte estetik cerrahi alanında teknik, ekipman ve uygulanabilir implantlar alanında gelişmeler hız kazanmıştır. Bu sayede estetik ile ilgili kaygılar rahatlıkla ve başarılı bir şekilde tedavi edilebilir hale gelmişti

Çene Elmacık Kemiği Şekillendirmesi Nasıl Yapılır?

Çene ve elmacık kemiği şekillendirme yüz estetiğinin önemli alanını oluşturmaktadır. Gençlikte yüz üçgendir, yaşlandıkça ovalleşir. İşte bu üçgen yüz görünümünü sağlayan yeterli bir çene ucu ile belirgin elmacık kemikleridir.

Yüz protezi estetiği operasyonlarında 3 hafta öncesinden sigara kullanımının kesilmesi tavsiye edilir. Son hafta içinde kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlar kullanılmamalıdır. Operasyona gireceğiniz gün gece 12’den sonra bir şey yiyip içilmemelidir. Düzenli kullanılan bir ilaç varsa doktora bildirilmelidir. Ayrıca şeker hastalığı, diyabet gibi başka sağlık problemleriniz varsa doktor bilgilendirilmelidir.

Ameliyat öncesi hazırlıklara dikkat ederek ve kontrol edilerek cerrahi işleme geçilir.

Normalden daha küçük boyutlardaki çene ve elmacık kemiklerini belirginleştirmek için hastanın kendisinden alınan yağ grefti veya hazır implantlar kullanılabilir. Amaç küçük bir çeneyi ya da yetersiz elmacık kemiklerini büyültmek ve çıkıklaştırmaktır. Çene ve elmacık kemiği yağ uygulaması ve protezleri genel anestezi ya da sedasyon ile desteklenmiş lokal anestezi altında yerleştirilebilir. Ortalama ameliyat süresi 1-2 saat sürer. İki protezde ağız içinden yerleştirilebilir. Eriyebilen sütürler kullanıldığı için dikişlerin alınması gerekmez.

Cerrahi Sonrası Süreç Nasıl Seyreder?

Ameliyat sonrası herhangi bir iz sorunu kalmaz. Operasyondan sonra kişiler kolaylıkla ayağa kalkıp evlerine gidebilirler, hastanede yatmak gerekmez. Yine operasyondan sonra hafif şişlik ve morarma olabilir, buz tatbiki şişliği önemli derecede azaltmaktadır. Ayrıca önerilecek bazı etkili kremler yolu ile de morarmalar daha az olmakta ve daha hızla iyileşmektedir. Ağızdan alınacak basit ağrı kesiciler yeterlidir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön